Služby

Čím se zabýváme

Dodávka a instalace serverů

Firma během své působnosti nainstalovala a spravuje několik desítek serverů s operačními systémy :

 • Novell Netware
 • Microsoft Windows NT, Windows 2000, Windows Server 2003, 2008, 2012 - Standard, SBS

Součástí dodávky sítě je možná také dodávka a instalace síťových stanic, zapojení do sítě, nainstalování a nastavení všech síťových služeb (tiskových serverů, přístupu do internetu apod.).

Dodáváme a instalujeme servery SuperMicro, DELL, Hewlett Packard.


Správa a údržba počítačových sítí

Správa sítě zahrnuje :

 • zakládání a rušení uživatelských účtů a poštovních adres a schránek
 • nastavování bezpečných uživatelských práv
 • instalace a údržba síťových aplikací a služeb
 • aktualizace operačních systémů
 • bezpečnostní revize
 • antivirová řešení
 • optimalizace sítě a konzultace o vhodných úpravách sítě
 • opravy a údržba uživatelských stanic a lokálních operačních systémů

Všechny zmíněné služby firma poskytuje jak koncovým uživatelům, tak formou servisních smluv nebo subdodávek počítačovým firmám.


Diagnostika, měření a optimalizace počítačových sítí a síťových zařízení, diagnostika serverů

V souvislosti se zvyšováním přenosových rychlostí v sítích a rozšiřováním počtu připojených stanic se stává stále ožehavější otázkou diagnostika sítě a její optimalizace. Složitější tím je také lokalizace závady v síti.

Nejjednodušším a základním nástrojem jsou řiditelná a monitorovatelná zařízení v síti. Jinou metodou jsou protokolové a paketové analyzátory a dále pak speciální měřící přístroje. Těmito zařízeními získaná data je třeba pak analyzovat a vyhodnotit z nich správný závěr.

V této oblasti máme bohaté zkušenosti a několik velice zajímavých referencí.


Služby v oblasti hardware a software

Firma dodává montované i značkové počítače přesně podle požadavků zákazníka.

Instalujeme, udržujeme a opravujeme počítače zákazníků :

 • instalujeme systémové i uživatelské programy
 • dodáváme a instalujeme všechny počítačové periferie
 • provádíme aktualizaci všech operačních systémů, antivirových databází, ovladačů atd.
 • odstraníme viry z Vašich počítačů a počítačových sítí
 • vyřešíme Vaše problémy s připojením do Internetu
 • odstraníme veškeré technické závady způsobené chybnou funkcí kterékoliv komponenty

Záchrana dat z disků

Jednou z okrajových služeb firmy je obnova dat z disků. Snad každému se už jistě stalo, že omylem nebo nechtěně smazal na disku něco, co neměl nikde zálohováno. To není ještě tak nejhorší, jeden-dva soubory lze při nechtěném smazání třeba najít „v koši“ Windows nebo je ještě relativně snadno obnovit. Co ale dělat, když disk je nepřístupný z důvodů poškození datové struktury třeba virem? Nebo když dojde k elektrickému poškození disku například bouřkou? A co se může stát horšího, než když svá data svěříte disku, který „má už svá nejlepší léta za sebou“ a „odejde“ bez varování a rozloučení?

To všechno jsou potíže, která nejsou jen strašákem, ale dennodenní realitou. Můžeme Vám pomoci, ale máme pro Vás předem několik rad :

1.) S poškozeným, nečitelným nebo nedostupným diskem Vám zřejmě nepomůže „Franta od vedle, který má počítač o půl roku déle než Vy a tak tomu o hodně víc rozumí“. Také to nebývá „….synovec, který si přece ten počítač postavil sám, tak tomu taky rozumí“. Těmito rádoby posměšnými poznámkami nechceme shazovat znalosti nikoho konkrétního, jen důrazně upozorňujeme, že každý neodborný zásah rapidně snižuje možnost obnovy dat i sebelepšímu odborníkovi.

2.) Pokud se ztratí jakákoliv data z disku nikdy na disk neinstalujte nic nového, nic na něj nekopírujte a vyhledejte odbornou pomoc.

3.) Nespouštějte při ztrátě dat žádné programy pro údržbu disku typu SCANDISK, neprovádějte defragmentaci disku v naději, „….že se ta data třeba někde objeví…“!

Disku se mohou přihodit různé závady, seřaďme je vzestupně podle vážnosti :

 • chyby v datové struktuře disku
 • závady v elektronice disku
 • mechanická poškození disku

Typ závady může posoudit jen odborník, pokud má disk k dispozici na otestování či posouzení. Cena opravy či obnovy dat je závislá na typu závady.


Pozáruční opravy počítačů, monitorů, tiskáren

Jedním z oborů činnosti firmy jsou opravy počítačů, monitorů, tiskáren a jiných zařízení. Opravujeme zařízení všech značek i stáří.


Poradenské a konzultační služby

Spolupracujícím firmám i koncovým uživatelům nyní nabízíme poradenské, konzultační a servisní služby na základě servisních smluv. Servisní smlouva pro spolupracující firmy pokrývá zejména telefonické poradenství v souvislosti se správcováním sítí, technických problémů se sítí, integrací operačních systémů do síťové hierarchie, popřípadě jejich řešení na místě u zákazníka. Poradit a účinně pomoci můžeme se všemi operačními systémy, problémy se servery, mail-servery (např.MS-Exchange), internet servery a proxyservery, problémy s administrátorskými úkony, problémy spojenými s viry a mnoha dalšími. Koncové zákazníky zajímá zejména rychlá odborná technická pomoc a řešení výše popsaných problémů.

LAN System, s.r.o., U Sirkárny 250 / 1 +420 387 410 106 info(at)lansystem.cz

O nás

Firma LAN System, s.r.o. vznikla 8.února 2002 zápisem do obchodního rejstříku v Českých Budějovicích. Historie týmu ovšem sahá až do rokou 1993.

Zabýváme se komplexními službami v oblasti výpočetní techniky. Těžištěm působnosti je obor počítačových sítí spolu se všemi souvisejícími službami.

 
JoomShaper